Przeszukaj artykuły o Projektowaniu Ogrodów

czwartek, 21 maja 2009

Projektowanie Ogrodów - Zalesianie

Projektowanie Ogrodów - Zalesianie


Tradycyjne spojrzenie na zalesianie ogrodu


Pomyśl o lasach: pełne niebieskich dzwonków, rozwijających się w późną wiosną.Są piękne, ale ogromne i całkowicie nieodpowiednie dla średniej wielkości ogrodu. Ogrody są zwykle inspirowane przez naturę, ale nie da się odtworzyć
prawdziwego las, gdyż twój ogród jest zazwyczaj za mały.
Naturalne zalesianie ogrodów ma minusy. Niestety wygląd ogrodu staje się trochę dziki , nieuporządkowany.Wiosną rośliny w ogrodzie narastają na siebie, powstaje absolutny bałagan. W czasie lata w ogrodzie robi się zielono, lecz widoczny jest brak jakiejkolwiek struktury lub wzorca.

Nowoczesne spojrzenie na zalesianie ogroduProjektowanie ogrodu przy wykorzystaniu zalesiania staje sie bardziej kontrolowane. Używamy bloków roślin. Daje to efekt porządku i harmonii w ogrodzie. Grupy roślin nie mieszają się, lecz kontrastują się.Te podejście do projektowania ogrodów nie stara się ślepo naśladować natury.

Kluczowe elementy w zalesianie ogroduGeranium "Biały Kaszmir"

Najważniejszym elementem są liści. Liściasta paproć Matteuccia struthiopteris pokryje nasz ogród pięknymi bujnymi liśćmi. Jeśli gleba w ogrodzie będzie wilgotny to szybko rozprzestrzeni się pokrywając dużą powierzchnię i tworząc regularne bloki w ogrodzie.

A jeśli myślisz, że kwiaty w cieniu będą wyglądały nudno i nie bardzo ekscytujące, spróbuj Libertia grandiflora. Jest tego warty dzięki tęczowym liściom i białym kwiatom, które pięknie świecą


Wskazówki przy projektowaniu ogrodu


Kluczem do udanego zaprojektowania ogrodu jest upewnienie się, że warunki w ogrodzie są odpowiednie dla roślin, które wybrałeś.
Jeśli masz suchą glebę w ogrodzie, wtedy ważne jest, aby gleba była dobrze przygotowana. Wszystkie chwasty korzenie w ogrodzie należy usunąć, a następnie obornika lub kompostu należy umieścić na ziemi. Potrzebujesz około pięciu wiader na metr kwadratowy twojego ogrodu. Rośliną zajmie trochę dłużej przyzwyczajenie się do tych warunków. Posadź je blisko siebie, aby uzyskać efekt bloków w ogrodzie .
Projektowanie Ogrodów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

http://projektowanie-ogrodow-p.blogspot.com/

Blog o projektowaniu i zakładaniu ogrodów. Zawiera praktyczne porady jak projektowac ogrody, oczka wodne, fontanny, kaskady i stawy. Blog zawiera rowniez zdjecia najpiękniejszych ogrodow znalezione w internecie. Bedziemy sie przygladali projetkom roznych firm i je oceniali. Na blogu beda rowniez prezentwane artykuly branzowe o projektowaniu ogrodów.