Przeszukaj artykuły o Projektowaniu Ogrodów

piątek, 22 maja 2009

Projektowanie Ogrodów - Ogród wiejski

Projektowanie Ogrodów - Ogród wiejski


4 zasad przy projektowaniu ogrodu wiejskiegoZacznij od małego projektu ogrodu. Nie należy tworzyć potwora, którym nie będziesz mógł się zajmować regularnie. Z biegiem czasu, jak wzrosną twoje umiejętności, zacznij myśleć nad powiększeniem ogrodu.
Zainwestuj w glebie. "Począwszy od dobrej, bogatej, gleby organiczne, gdzie wszystko będzie kwitnąć z minimum podlewania i nawożenia. To zaoszczędzi ci dużo pracy w ogrodzie. Wzbogać glebę w ogrodzie, dodaj materii organicznej raz na rok. Kup kompost lub stwórz własny.
Zaplanuj rozmieszczenie roślin w ogrodzie starannie. Wiele pracy w ogrodzie bierze się z faktu, że złe rośliny są na złym miejscu. Najzdrowsze rośliny w twoim ogrodzie - te, które potrzebują najmniej opieki -to są te, które są posadziłeś w najkorzystniejszym miejscu.
Pokrycie gleby ściółką. Ściółkowanie pomaga utrzymać poziom wilgotności gleby i zapobiega rozpowszechnianiu się chwastów. z" Pstrąg mówi. Ekologiczna ściółka w ogrodzie(kora, kompost, liście lub pleśń) poprawia jakość twojej gleby. Drugą zaletą jest ujednolicenie wyglądu twojego ogrodu.

4 triki przy projektowaniu ogrodu wiejskiego

Spraw sobie ścieżkę przez ogród. Ścieżki oferują wizualną ulgę w zatłoczonym roślinami ogrodzie. Co ważniejsze, taki ogród jest łatwiejszy w utrzymaniu.Bazuj na roślinach, które kwitą długo. Melampodium kwitnie całe lato.Dodaj zabawne akcesoria do ogrodu. Użyj drewnianej przyczepki jako donicy.

Płoty Ogrodowe
Bazuj na skałkach i kamieniach . Skały dodają naturalnego wyglądu w twoim ogrodzie.Projektowanie Ogrodów - Ogród wiejski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

http://projektowanie-ogrodow-p.blogspot.com/

Blog o projektowaniu i zakładaniu ogrodów. Zawiera praktyczne porady jak projektowac ogrody, oczka wodne, fontanny, kaskady i stawy. Blog zawiera rowniez zdjecia najpiękniejszych ogrodow znalezione w internecie. Bedziemy sie przygladali projetkom roznych firm i je oceniali. Na blogu beda rowniez prezentwane artykuly branzowe o projektowaniu ogrodów.