Przeszukaj artykuły o Projektowaniu Ogrodów

czwartek, 3 lutego 2011

Piaskownice dla dzieciJednym z ulubionych rodzajów zabawy na otwartym powietrzu jest dla maluchów grzebanie w piasku. Doświadczeni opiekunowie wiedzą o tym, że piaskownice drewniane są nie tylko najlepszym sposobem zapewnienie dziecku miejsca do zabawy, ale wręcz sposobem niezbędnym, aby uchronić inne miejsca w ogrodzie od przekopania przez malucha. Najważniejszą częścią piaskownicy jest sam piasek. Należy zatem zadbać o to aby było go wystarczająco dużo, aby dziecko nie drążyło studni w głąb gruntu. Dobre piaskownice drewniane dla dzieci, mają odpowiednio dobrana wysokość ścianek, tak, aby dziecko mogło bezpiecznie wejść do środka i wyjść, ale zarazem aby ilość piasku potrzebnego do zabawy była jak największa. Można w tym celu usunąć pewną ilość gruntu, aby wkopać piaskownicę i zwiększyć jej pojemność nie podnosząc przy tym ścianek.

Bardzo dużą zaletą, jaką posiadają piaskownice drewniane dla dzieci są ich obrzeża, wykonane z poziomych desek. Służą znakomicie jako ławeczki dla opiekunów, którzy chętnie korzystają z możliwości choćby takiego siedzenia podczas towarzyszenia dziecku w zabawie, ale też, a może przede wszystkim stanowią dla dziecka znakomite stoły robocze, na których ustawiają swoje piaskowe babki. Łatwo taki piasek zgarnąć z powrotem do wnętrza. Należy dbać przy tym o jakość i czystość piasku. Podobnie jak wszystkie inne, piaskownice drewniane potrzebują przykrycia, w celu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem piasku przez zwierzęta. Warto również przemyśleć takie ulokowanie, aby piaskownice drewniane były chronione przede deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

http://projektowanie-ogrodow-p.blogspot.com/

Blog o projektowaniu i zakładaniu ogrodów. Zawiera praktyczne porady jak projektowac ogrody, oczka wodne, fontanny, kaskady i stawy. Blog zawiera rowniez zdjecia najpiękniejszych ogrodow znalezione w internecie. Bedziemy sie przygladali projetkom roznych firm i je oceniali. Na blogu beda rowniez prezentwane artykuly branzowe o projektowaniu ogrodów.