Przeszukaj artykuły o Projektowaniu Ogrodów

środa, 26 stycznia 2011

Pergole drewniane - czyli jak ozdobić swój ogródek?

Jak ozdobić swój ogródek?

Coraz większej ilości osób w naszym kraju zależy na zdobieniu swoich ogródków.
W ogrodach można odpoczywać po ciężkim dniu pracy oraz organizować spotkania z rodziną, sąsiadami lub przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że ludziom zależy na kupowaniu ekwipunku wypoczynkowego oraz takiego, który zwiększy atrakcyjność naszego ogrodu. Warto zainteresować się takimi elementami, jak na przykład pergole ogrodowe.
Pergola jest to specjalny ozdobny łuk najczęściej wykonywany z drewna wysokiej jakości (ma to wpływ na estetykę). Pod łukiem umieszczona jest zwykle ławeczka drewniana, a po bokach znajdują się miejsca na kwiaty lub sadzonki jakichś innych roślin ozdobnych. Wzdłuż całego łuku często właściciele umieszczają jakieś długie wijące się rośliny. Dzięki takim zabiegom pergole drewniane i nasz cały ogród wyglądają niezwykle estetycznie.


Popularność pergoli ogrodowych zwiększyła się wraz ze zmianą charakterystyki ogrodu. Teraz już nie jest to miejsce, w którym uprawia się różnego rodzaju rośliny spożywcze (warzywa i owoce) oraz hoduje się drób. Po zmianie roli ogródka coraz większej ilości osób zależy na zdobieniu takiego miejsca, a drewniane pergole ogrodowe spełniają tą rolę idealnie.
Kolejnym czynnikiem mającym spory wpływ na popularność pergoli ogrodowych jest ich niska cena. Solidne, wysokiej jakości drewniane pergole to wydatek rzędu kilkuset złotych. Nie jest to kwota stanowiąca wysokie obciążenie dla budżetu domowego, a za te pieniądze można zyskać jeden z najładniejszych elementów ozdobnych ogródka. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj wyposażenia jest tak popularny.
Nie zapominajmy o łatwym dostępie do pergoli ogrodowych. Jest to również czynnik wpływający pozytywnie na ich popularność.

1 komentarz:

  1. Pergola, świetny sposób na ozdobienie, no i też trochę praktyczny element. Polecam do każdego ogrodu.

    OdpowiedzUsuń

http://projektowanie-ogrodow-p.blogspot.com/

Blog o projektowaniu i zakładaniu ogrodów. Zawiera praktyczne porady jak projektowac ogrody, oczka wodne, fontanny, kaskady i stawy. Blog zawiera rowniez zdjecia najpiękniejszych ogrodow znalezione w internecie. Bedziemy sie przygladali projetkom roznych firm i je oceniali. Na blogu beda rowniez prezentwane artykuly branzowe o projektowaniu ogrodów.